Ana içeriğe atla

İnşaat Sektörü İçin 5 Akıllı Telefon Uygulaması

Akıllı telefonlar, ilgili tüm profesyoneller için bazı yenilikçi çözümler ile inşaat sektörüne giriyor. Akıllı telefonlar, inşaat işçilerine ve yönetime giderken çözümler ve mobilite sağlama yolunda öncüdür. İnşaat uzmanı için mevcut en sıcak ve en iyi uygulamaları bir araya getirdik. Bu uygulamalardan bazıları o kadar güçlü ve kullanışlıdır ki, ofisiniz artık akıllı telefonunuzdan oluşabilir.
1) SmartBidNet 

Teklif yönetim sistemlerinden oluşan bu iPhone uygulaması, taşeronlarınız ve şirketler ile teklif sürecinizi güvenilir bir şekilde oluşturmanızı ve izlemenizi sağlar. SmartBidNet, teklif projelerini kolaylaştırmak ve zamanında yapmak için size erişilebilir bilgiler sağlayacaktır.

2) GoBIM

BIM uygulamaları şimdi inşaat sektöründe her yerde kullanılıyor. GOBIM uygulaması 3D BIM modellerinde ve bunlarla ilişkili verilerinde gezinmenizi sağlar. Bununla birlikte, GoBIM'in üstesinden gelebilecek modelin büyüklüğü üç faktöre; üçgen sayısına, parametre sayısına ve malzeme sayısına bağlıdır. 

3) FingerCAD

FingerCAD uygulaması, bilgisayar destekli parmaklarınızla teknik çizim için bir uygulamadır.. Kaydedilecek son tasarım e-posta ile gönderilebilir veya yazdırılabilir. Ayrıca uygulamada yapılan CAD tasarımları farklı formatlarda kaydedilebilir. Harika ve basit bir uygulamadır.

4) Plan Grid

PlanGrid, tüm inşaat ekibi üyelerinizin çizimlerin en son sürümleriyle güncel kalmasını sağlayacak ve yönetecek şekilde kullanımı kolay bir uygulamadır. PlanGrid, son çiziminizi bir Cloud sunucusunda yayınlamanıza ve tüm ekip üyelerinizle paylaşmanıza olanak tanır. Aynı çizimin eski sürümlerine sahip olma özelliğine de sahiptir ve eski bir çizimi görüntülerken sizi uyaracaktır.

5) Carpenter's Helper Lite

Carpenter's Helper Lite, çatı perdesini, kiriş uzunluklarını, merdiven uzunluklarını ve daha fazlasını hesaplamanıza yardımcı olacaktır. Uygulamanın merdiven, çatı ve kat projeleri hesaplayacak güzel bir grafik arayüzü var.

Yorumlar

Bumerang - Yazarkafe