Ana içeriğe atla

Atık Malzemeyi Yönetmenin 5 Basit Yolu

Artık bir malzeme geri dönüşüm döngüsünü doğrudan iş sahasında tamamlamak mümkün.
İnert madde geri dönüşümü dünyası tek bir soruya dönüşüyor: atık maddelerin nasıl yönetileceği.Kirlilik, gürültü ve toz emisyonları, şirketlerin atık yönetimi ile uğraşırken göz önünde bulundurmaları gereken faktörlerdir. Ayrıca maliyet, bakım ve nakliye gereksinimlerini göz önünde bulundurarak doğru ekipmanı seçmeleri gerekir.
MB Crusher patentli kırıcı, anında sonuç veren en basit çözümdü: nakliye maliyetlerini ve kirliliği azaltırken aynı zamanda kar yapmak.

MB Crusher, işletilen herhangi bir makineyi, bir sonraki işte tekrar üretilebilecek veya diğer uygulamalar için satılabilecek malzemeyi geri dönüştüren, oldukça verimli bir malzeme işleme aracına dönüştürür.

MB ürünleriyle, atık maddeler gelir akışı haline gelir.
Nasıl mı?

Maliyeti Düşürmek
Yerinde kırma ve tarama, işin kendine güvenmesine ve büyük taş ocaklarında bile taşıma ve boşaltma ücretlerini ortadan kaldırmasına izin verir.

Örneğin Suudi Arabistan'da, bir BF135.8 Kırıcı kovası (94.800 lbs üzerinde çalışma ağırlığına sahip ekskavatörlere uyan) ve MB-S18 Elek kovası (çalışma ağırlığına sahip 44,100 ila 77,100 lbs arasında çalışan ekskavatörler) Riyad metro sisteminin inşası için yeniden kullanıldı. Aynı şirket malzemeyi çıkarmayı, elemeyi, ezmeyi ve yeni kullanıma sokmayı başardı. Bunların hepsi, kapsamlı bir şekilde maliyetleri düşürürken, tamamen özerkliktedir.Atık Malzemelerden Kar Elde Etmek
Bir MB Kırıcı ünitesi ile işlenen tüm inert malzeme, kaliteli malzemedir: işletmeye kar getirmesi için sertifikalı ve garantilidir.
Kuzey İtalya'daki bir şirketin belirttiği gibi, “MB Kırıcı kovasıyla, atık madde 'hurda' dan CE sertifikalı malzemeye dönüştürülür. Rendelenmiş döşeme ile bir takım betonarme kalıntılarını yıktık ve yedekledik. İnşaat demiri ile ilgili herhangi bir sorun yaşamadık; MB Kırıcı kovası bir demir ayırıcı ile eşleştirildi. Ortaya çıkan ezilmiş malzeme şantiyede tekrar kullanım için mükemmeldi."

İsrafı Azaltmak
“Restore” ezilmiş malzeme şantiyede dolgu, yeni inşaat ve diğer projelerde kullanılabilir. Ayrıca piyasada satılabilir. Her iki çözüm de operasyona somut ve ölçülebilir kar getirir. Bu, tam bir geri dönüşüm işlemi oluşturmak için iki MB Kırıcı ürünü - kırıcı kovası ve eleme kovası - kullanan bir İsviçre şirketi tarafından gerçekleştirildi:
  • hacim azaltma;
  • malzeme seçimi;
  • yerinde yeniden kullanım.
“Müşterilerimize istenen hizmetleri sunarken, maliyetlerimizi düşürecek bir sistem bulmak, atıl malzemeleri tekrar kullanmamıza izin vermek ve daha rekabetçi hale gelmek istedik. MB ile işçilik masraflarını, makine aşınmasını ve tüketimini azaltabiliriz. Tüm bu süre zarfında kusursuz geri dönüşümlü malzeme üretilirken, işlemi durdurmadan son derece rekabetçi bir fiyata bunu gerçekleştirmek başka bir çözümle mümkün olmazdı."

Uzun Ömürlü Bir Ürüne Yatırım Yapmak
"Uzun vadeli" terimi MB ürünleri için de geçerlidir. Ömür boyu sürecek bir ürün için hızlı geri dönüşlü bir yatırımdır.
Son on yıldır, bir BF120.4 Kırıcı kovası Lubiana'dan 30 kilometre uzaklıktaki bir taş ocağındaki dolomitik kayayı kırıyor: Sloven firması, sahip oldukları en zorlu bakım müdahalesinin kayışları değiştirmek olduğunu söyledi. Bu, özel bir atölye veya tamirci tutmadan, ekskavatör operatörü tarafından yerinde yapıldı.Güvenli Çalışma Koşulları
MB Crusher ürünleri ile malzemelerin işlenmesi kolaydır, çünkü hepsi ekskavatörün kabininden güvenli bir şekilde yapılır. Malzemeyi alırsınız ve doğrudan nakliye kamyonuna ezer veya elenirsiniz. Eğer malzeme takviye edilmişse, sorun yok: ezdikten sonra, demirli malzemeyi MB kırıcısında veya elek kovasında bulunan demir ayırıcı ile ayırabilirsiniz. Her zaman kabinden güvenli bir şekilde çalışabilirsiniz. Bakım hızlı ve kolaydır: sadece basit bir anahtarla işinizi halledebilirsiniz ve uzman bir teknisyene veya işlemi tamamen durdurmanıza gerek yoktur.

Güney Avrupalı bir şirket “Kırıcı kepçesini birkaç yıl önce satın aldık ve ikincil saha geliştirme projelerinde kullandık: şimdi benzer bir şantiyede, BF90.3 yıkım enkazını kolayca ezmemize izin veriyor; Çok yönlüdür, özel taşıma gereksinimi yoktur. Bir kez olmak üzere şantiyede, kurulum hızlı ve basittir; sadece bir kaç dakika içinde eziyoruz."

Yorumlar

Bumerang - Yazarkafe