Ana içeriğe atla

Plastik Pipetin Yerini Çelik Alıyor

Her gün, dünya genelinde milyarlarca plastik pipet atılıyor. Sadece ABD'de, günde 170 milyondan fazla pipetin kullanıldığı ve atıldığı tahmin ediliyor. Ancak geçen yıl boyunca, tek kullanımlık plastiğe karşı kamuoyu önünde bir tepki küresel bir ivme kazanmaya başladı ve görünen o ki plastik pipet çağı yakında geride kalacak. Peki yerini ne alacak?

FinalStraw, California'daki Santa Barbara merkezli bir girişim ve kurucuları bu sorunun cevabını bulduklarına inanıyor: Çeliğin fiziksel ve sürdürülebilir özelliklerini kullanan yeni, plastik pipet için alternatif bir ürün.


FinalStraw pipeti, dünyanın ilk katlanabilir çelik pipetidir ve 15 yıl boyunca günde iki kata kadar dayanacak şekilde üretilmiştir. Katlanabilir olduğu için kolayca bir cebinde, el çantasında veya araba anahtarlarına ek olarak taşınabilir. Paslanmaz çelik rengi ve gök kuşağı olmak üzere iki renkte mevcuttur ve her biri özel olarak tasarlanmış bir temizlik süngeri ile birlikte gelir.

Paslanmaz çelik, gözenekli ve korozyona dayanıklı özellikleri nedeniyle tekrar tekrar ve güvenilir bir şekilde sterilize edilebildiğinden, pipetin tasarımında temeldir. Bu, pipetin yüzeyinde herhangi bir fiziksel etki olmadan tekrar temizlemeye izin verir, ayrıca esnek ve şık bir estetik sunar.

Girişimciler Emma Cohen ve Miles Pepper bu fikri şirketleri FinalStraw ile ortaya çıktı. Hem sürdürülebilirlik hem de koruma konusunda tutkuluydular ve önceleri piyasadaki metal çubukların taşınması zordu.. Bunun, daha fazla sayıda insanın daha çevreye duyarlı bir alternatif kullanarak tek kullanımlık plastik pipetleri engellediğine inanıyorlardı. 30 günlük kampanyaları boyunca, Emma ve Miles şaşırtıcı bir şekilde 1.89 milyon dolar topladı - ve hız kazanmaya devam eden küresel bir sürdürülebilirlik hareketinin bir parçası oldu. İlk FinalStraw içme kamışı sadece sekiz ay sonra gönderildi. 

Emma ve Miles iki ana sebepten dolayı ürünlerini paslanmaz çelikten üretmeyi seçtiler. İlk olarak, yeniden kullanılabilir bir pipet için paslanmayacak nitelikte olan güçlü, çok yönlü ve hijyenik bir malzemedir. İkincisi, çelik daha çevre dostu metallerden biri ve % 100 geri dönüştürülebilir. Girişimciler, yaptıkları seçimlerin sürdürülebilir olmasını sağlamak için istekliydiler. Bu nedenle, ürün ambalajı için de geri dönüştürülmüş kağıt seçtiler.

Yorumlar

Bumerang - Yazarkafe