Ana içeriğe atla

Daha Verimli İnşaat Projeleri İçin 5 TavsiyeVaktin nakit olduğunu söylerler, inşaat projeleri için bu kesinlikle doğrudur. İşte kaybedilen zaman nihai kar-zarar hanesine ek masraflar anlamına gelir. Bir sonraki projenizi daha verimli hale getirmek ve bu süreçte kar marjınızı artırmak için işte size birkaç ipucu.

1. Üretken Kalın


Ekibinizi proje boyunca görevde tutmak genellikle son teslim tarihinize uymak ve pahalı gecikmelerle karşılaşmak arasındaki fark yaratır. Çalışanlarınız işini çok yakından kontrol etme, aksilikleri sabırla geçmek ve görmezden gelmek yerine düzenli ekip toplantıları düzenleyerek ve çalışanlarınızı teşvik ederek onların işlerinin yolunda gitmesini, görevlerini ve projeyi zamanında bitirmelerini sağlayabilirsiniz.

2. Güvenilir Satıcıları Seçin


Mobil ofisinizi ve taşınabilir konteyneri tanımak ya da kiralanan ekipmanların iyi şartlarda ve zamanında teslim edilmesi projenizi tamamlamaya odaklanmanızı sağlar. Kötü hizmet veya ürünler nedeniyle satıcıların peşinde harcanan zamanın karşılığını, projenizi yönetmek için harcanan zamana göre değerlendirin. Tekrar, vakit nakittir.

3. Deneyimden Öğrenin
Projeler sırasında ve sonrasında neyin işe yarayıp yaramadığını not edin. Yüksek kar marjı sağlayan veya zararla biten projelere özellikle dikkat edin. Bunun için fazla mesai yapmak sürdürülebilir başarı için oyun kitabınız olacak.

4. Rakiplerinizi İzleyin


Rekabete nasıl dayandığınızı anlamak, iş hedeflerinizi gerçekleştirmenin kritik yolundadır. Performansınızı benzer başarılı inşaat şirketleriyle karşılaştırın. 

5. Mobil Olun


E-postayı kontrol etmek ve müşterilere cevap vermek için ofise geri dönmeyi beklemek 2010 yılında kaldı. Bugünün proje yöneticileri mobildir. İnşaatın zorluklarıyla başa çıkabilmek için sağlam kasalarla donatılmış mobil cihazlardaki planları ve önemli belgeleri inceleyebilirler. Bu teknik araçlar, inşaat uzmanlarının verimlilik ölçütlerine, malzeme maliyetlerine erişmelerini ve en önemlisi müşterileri iyi bilgilendirmelerini ve mutlu etmelerini sağlar.

Kar marjları sektörde küçülüyor. Başarılı inşaat firmaları, mümkün olan her şekilde verimliliği artırmak için yeni yollar buluyorlar. Küçük bir planlama ve yeni teknolojilerin yardımı ile bunu siz de yapabilirsiniz.

Yorumlar

  1. Zengin içerikli tavsiyeleriniz için teşekkür ederiz devamını bekliyoruz

    YanıtlaSil
  2. Yol gösterici bir yazı olmuş, teşekkürler.

    YanıtlaSil

Yorum Gönder

Bumerang - Yazarkafe