Ana içeriğe atla

Teknoloji ve Tasarımı Bütünleştiren Akıllı GökdelenlerÜnlü bir firma akıllı gökdelen projelerinin yeni görüntülerini ortaya çıkardı. Bu yeni nesil gökdelenler, gelişmiş tasarımları akıllı bina teknolojileri ile birleştiriyor.  20 ila 50 kat arasında değişen projeler, şu anda çeşitli aşamalarda inşa edilmeye devam ediyor. Binalarını canlı makineler olarak tanımlayan firma, gerçek dünya deneyimlerini geliştirmek için birlikte çalışan fiziksel, dijital ve biyolojik platformlar inşa ediyorlar.
insaat-noktasi-AI-SpaceFactory-Places-Shenzhen-Searider

MIT mezunu David Malott ve David Riedel, Zhizhe Yu, Michael Bentley, Lucas Licari ve Ying Xu’nun bulunduğu ekibin liderlik ettiği şirket, 3D baskı, robotik ve makine öğrenimi gibi teknolojik çalışmaları mimariye uygulayarak eşsiz kombinasyonlar ortaya çıkarıyor.

Al SpaceFactory’nin kurucusu ve CEO’su David Malott, “Geleceği inşa etmek için çok ileri bir düzeyde teknoloji gerekiyor, bu yüzden geleceğin mimarlık firmasını oluşturmaya çalışıyoruz. Farklı düşünün, yeni teknolojileri kucaklayın ve yeni endüstrileri tanımlayın.” diyerek şirketin vizyonunu bir kez daha vurguluyor.

Teknolojilerini nesnelerin interneti üzerine inşa eden firma, binanın yüzeylerine ve cephelerine yerleştirilmiş mikroişlemciler ile projelerine yeni bir boyut kazandırıyor. Sonuç olarak daha dinamik ve ilgi çeken, doğaya uyum gösteren ve insanlarla bağlantılı olan binalarla dolu bir gelecek bizi bekliyor gibi görünüyor.

Al SpaceFactory’nin çalışmalarından birkaç örnek:

insaat-noktasi-AI-SpaceFactory-Banner-BreathingBuilding
insaat-noktasi-AI-SpaceFactory-banner-UrbanCloud
insaat-noktasi-AI-SpaceFactory-Places-Wuhan-OpticsValley
insaat-noktasi-AI-SpaceFactory-Mars-Habitat-Under_Construction
Yorumlar

  1. Teknolojinin geldiği nokta hayranlık verici.. Bu teknolojiyle uyumlu çalışabilmek ve takip edebilmek çok önemli. Bu güzel yazı için teşekkürler...
    https://www.gazitek.com.tr

    YanıtlaSil

Yorum Gönder

Bumerang - Yazarkafe