Ana içeriğe atla

Birçoğumuzun Varlığını Bilmediği 6 Küçük EvKüçük evler ya da küçük yaşam alanları günümüzde yaygınlaşmış durumda. Sadece minimal görüntüleriyle değil, şık ve konforlu tasarımlarıyla da oldukça caziptirler.
insaat-noktasi-minimal-evler
Yüzen bir kır evinden, A şeklinde bir eve, var olduklarını bilmediğiniz en güzel tasarımlı ve akıllıca hazırlanmış minik evlerden 6'sını minimal yaşam meraklıları için topladık.

1. Bestie Row
insaat-noktasi-minimal-evler-Bestie_Row
insaat-noktasi-minimal-evler-Bestie_Row
Bestie Row ismi verilen minik ev, Amerika Birleşik Devletleri'nin Texas eyaletine arabayla yaklaşık 90 dakika uzaklıktadır ve 20 'li yaşlarında dört kişilik bir arkadaş grubu tarafından inşa edilmiştir. Minimalist tarzıyla dikkat çeken bu minyatür ev, bir oturma odası, bir yatak odası ve metal dış cepheli bir banyodan oluşmaktadır. Kontrplak iç duvarları ve çimleri sulamak için yağmur sularını toplamak amacıyla tasarlanmış bir çatı bulunmaktadır.

2. Eco-friendly Cottage House
insaat-noktasi-Eco_friendly_cottage_house
insaat-noktasi-Eco_friendly_cottage_house
Mimar Alex Scott Porter tarafından babasının tatil evi olmak için tasarlandı. Mimarın amacı, kendine güveni olan bir ev inşa etmekti. Bu minik ve ekonomik evin güney doğuya bakan sundurmasında enerji toplamak için güneş panelleri vardır. Güneş panelleri ile sağlanan enerji, elektrikli ev aletlerine güç vermek ve duş suyunu ısıtmak için kullanılır. Tasarımcı Porter, ayrıca temiz içme suyu üretmek için yağmur suyu toplama sistemini de eve dahil etmiştir.

3. The Pequod
insaat-noktasi-The_Pequod
insaat-noktasi-The_Pequod

Bu küçük mimari ev 7.90 metre uzunluğunda ve yaklaşık 5200 kilo gram ağırlığındadır. İki katlı minik ev; mutfak tezgahı, buzdolabı, dolap ve çamaşır makinesinden her şeye uyacak şekilde tasarlanmıştır. Lüks malzemeler kullanılarak inşa edilen bu evin satış fiyatı normal ev fiyatlarının yaklaşık iki katıdır.

4. Macy Miller Tiny House
insaat-noktasi-Macy_Miller_Tiny_House
insaat-noktasi-Macy_Miller_Tiny_House

İpotekler, Mortgage kredileri olmadan dingin bir hayat yaşamak isteyen Macy Miller, sıfırdan 18 metrekarelik bir ev inşa etti. Yatağın altındaki gizli depolama alanlarına kadar her şeyi dikkatlice tasarlayan Miller evini geri dönüştürülmüş palet parçalarından yapmıştır.

5. A-Frame Cabin
insaat-noktasi-A_Frame-Cabin
insaat-noktasi-A_Frame-Cabin
Sadece 1200 dolar değerinde olan bu evde lavabo, mini buzdolabı, iki divan ve mikro çatı içeren bir mutfak duvarı bulunmaktadır. 80 metrekarelik bir alana yayılan bu ev, 110 metrekareye ulaşacak şekilde genişletilebiliyor. Menteşelerle eve tutturulan Tuftex Polikarbonat'tan yapılmış ayak destekli bir duvar tasarlayan mimar evin kolaylıkla genişlemesini sağlamış.

6. Tiny Floating Cottage
insaat-noktasi-Tiny_Floating_Cottageinsaat-noktasi-Tiny_Floating_Cottage
240 metrekarelik yüzen bu evde güneş ışığı ve mumlar tek aydınlatma kaynağıdır. Hayatının geri kalanında kafa dinlemek isteyenler için benzersiz bir tercih sunan bu evin duvarları çam ağacından yapılmıştır. Evde bir su şebekesi olmadığı için ev sahipleri su tankını doldurmak zorunda!

Yorumlar

  1. Yağmur suyu depolama maliyeti hakkında bilginiz var mı? Kır evim için böyle bir sistem yaptırmak istiyorum.

    YanıtlaSil

Yorum Gönder

Bumerang - Yazarkafe