Ana içeriğe atla

The Big Bend: Dünyanın En Uzun BinasıYükseklik yerine uzunluğu tercih ederek hem yenilikçi bir tasarıma imza atan hem de New York'taki yeni imar yasalarına farklı bir alternatif sunan The Big Bend gökdeleni, dünyanın en popüler binası olarak dikkatleri üzerine çekiyor.
insaat-noktasi-The-Big-Bend-New-York

New York ve Atina'da merkezi bulunan Oiio isimli yerel bir firmanın tasarımı olan The Big Bend gökdeleni yerden yükseldikten sonra belli bir noktada dönerek tekrar yere temas ediyor. 1.22 kilometrelik uzunluğuyla şu an dünyanın en uzun binası olan bu meşhur gökdelen Manhattan'daki en lüks dairelere de ev sahipliği yapıyor.
insaat-noktasi-The-Big-Bend-New-York
Planlanan yeni yasa ile bir yapının etrafındaki evlerden hava sahası satın alması ve dar alanlarda daha yüksek binalar inşa edilmesi sağlanıyor. Kısacası yeni New York imar kanunları daha prestijli konutlar için ayrıcalık getiriyor. Bu yasanın ardından Oiio, “Peki biz yükseklik yerine uzunluk koysak? Binalarımız yüksek olmak yerine uzun olsa ne olur?” diye düşündüklerini dile getiriyor. İmar yasaları yerine binaları esnetmeyi planlayan yerel firma Oiio, Manhattan'ın en değerli binalarını inşa edebileceklerini vurguluyor.

Yorumlar

  1. Bi' Cidde Kulesi bi' Big Bend... Yakında gökyüzüne merdivenle çıkarsak hiç şaşırmayın. :)

    YanıtlaSil

Yorum Gönder

Bumerang - Yazarkafe