Ana içeriğe atla

İnşaatlarda Dronlar Nasıl Kullanıyor?Teknolojiye ayak uydurmak sadece bireylerin yaptığı bir şey değildir. Büyük markalar da sosyal medya trendlerinden en yenilikçi teknolojiye kadar her şeyi takip ederler ve firmalarına bu doğrultuda bir vizyon belirlerler. Teknolojiye hızla uyum sağlayan sektörlerin başında da inşaat sektörü geliyor. Devasa yapıların gökyüzünden görüntülenmesi artık çocuk oyuncağı! Nasıl mı?  
insaat-noktasi-insaatlarda-drone-kullanimi
İnşaat şantiyelerinde çalışanlar, teknolojinin giderek gelişmesiyle birlikte insanların yapamadıkları şeyi yapmak için drone kullanıyorlar. Dronların inşaat alanlarında ulaşılması zor olan açıların havadan fotoğraflarını çekmek için kullanılmasıyla birlikte dünya genelinde drone satışlarında da hızlı bir artış başladı. Yayınlanan bir makaleye göre inşaatlarda drone kullanımı yıllık %239 oranında artış göstermiş.
insaat-noktasi-insaatlarda-drone-kullanimi
insaat-noktasi-insaatlarda-drone-kullanimi
Bu teknolojinin maliyetleri oldukça düşüreceğini öngören inşaat sektörü yetkilileri, yapı projelerinde büyük resim hakkında fikir sahibi olabilmeleri için dronların son derece faydalı olacağını söylüyorlar.  


Yorumlar

  1. Dronelar artık her yerde, bunlar uzaya da çıkar :D

    YanıtlaSil

Yorum Gönder

Bumerang - Yazarkafe