Ana içeriğe atla

Dünyanın En Pahalı 10 Binası


Gelişen teknolojiye uyum sağlayan binalar her geçen gün daha ihtişamlı ve göz kamaştırıcı bir hal alıyor. Kendine özgü mimarisi ile bulunduğu kentin sembolü haline gelen ve milyarlarca dolara mal olan dünyanın en pahalı binaları için inşaat şirketleri adeta bir servet harcıyor.

Işıl ışıl bir görüntü sunan dış ışıklandırmaları, devasa yapıları ve yükseklikleri, hayranlık uyandıran detayları ile gören herkesi büyüleyen dünyanın pahalı ve görkemli yapılarında bir ofis sahibi olabilmek ya da bu binalara komşu olmak için kesenin ağzını açmanız gerekecek.

 Ofis kiraları ya da konaklama ücretleri ateş pahası olan dünyanın en pahalı 10 yapısı:

insaatnoktasi_bellagio_otel_las_vegas
Maliyeti 2.29 milyar dolar olan LasVegas’ta inşa edilmiş Bellagio Otel!

insaatnoktasi_antilla-mumbai-hindistan
Mumbai’de bulunan ve alt katı tamamen Mukesh Ambani’nin otomobil koleksiyonuna ayrılan 173 metre yüksekliğindeki Antilla’nın maliyeti 2.53 milyar dolar!

insaatnoktasi_city_of_dreams_macau_makao
Dünyanın en pahalı resort otelleri arasında gösterilen Makao’daki City of Dreams inşaat firmasına 2.75 milyar dolara mal olmuştur.

insaatnoktasi_venetian-macau-makao
Çin’in özel yönetim bölgesi Makao’da yükselen,Venedik’i Makao’ya taşıyan ve maliyeti 2.97 milyar dolar olan Venetian Macau oteli en pahalı binalar arasındaki yerini alıyor.

insaatnoktasi_wynn-resort-las-vegas
Amerika’nın en zengin şehri LasVegas’ta inşa edilmiş olan Wynn Resort’un maliyeti 3.26 milyar dolar!

insaatnoktasi_one-world-trade-center-new-york-ozgurluk-kulesi
New York Manhattan’da 104 katlı olarak inşa edilen ve dünyanın en yüksek dördüncü binası olan Özgürlük Kulesi One World Trade Center 3.80 milyar dolar maliyetle rekora koşan yapılar arasında yer alıyor.

insaatnoktasi_emirates-palace-kongre-merkezi-abu-dhabi
LasVegas’ın ışıltısını tam anlamıyla yansıtan The Cosmopolitan Resort’un maliyeti 4.16 milyar dolar!
Birleşik Arap Emirlikleri başkenti Abu Dabi’de bulunan otel ve konferans merkezi olarak inşa edilen Emirates Palace için katlanılan maliyet 4.46 milyar dolar olmuş!

insaatnoktasi_resort-world-sentosa-singapur
Singapur’da bulunan ve ülkenin geleneksel çizgilerini taşıyan, içinde tematik park, hotel, casino ve daha birçok sosyal olanaklar sunan Resort World Sentosa 5.38 milyar dolar maliyetle dünyanın en pahalı ikinci yapısı oluyor.

insaatnoktasi_marina-bay-sands-singapur
Singapur’un en ikonik yapılarından olan ve 3 kulenin üzerinde tekne şeklinde bir yapı ile tasarlanan Marina Bay Sands oteli 6 milyar dolar maliyeti ile dünyanın en pahalı binası!

Yorumlar

  1. Dünyanın en pahalı telefonu, dünyanın en pahalı saati, dünyanın en pahalı arabası derken sıra evlere mi geldi? Hayatın kendisi pahalı zaten.

    YanıtlaSil

Yorum Gönder

Bumerang - Yazarkafe