Ana içeriğe atla

Bu Bina Bildiklerinizden Farklı!Yaratıcılıkta sınır tanımayan Japonlar, “Tersine Çevrilebilir Kader” ismini verdikleri bina projesinde daha önce hiç görmediğimiz detaylara yer vermiş.
insaat-noktasi-tokyoda-benzersiz-bir-bina
Çalışmalarında bedenin etrafındakilerle olan ilişkisini temel alan "Tersine Çevrilebilir Kader Kuruluşu" Madeline Gins ve Shusaku Arakawa tarafından oluşturulan sanatçıların, mimarların ve şairlerin bulunduğu bir topluluktur.  Bu kuruluşun felsefesinin uygulandığı alanlar arasında olan mimari projelerde; apartmanlar, parklar ve yerleşim kompleksleri ile ilgili planlar yer alıyor.
insaat-noktasi-tokyoda-benzersiz-bir-bina
Tokyo Mitaka'da bulunan Tersine Çevrilebilir Kader Evleri (Reversible Destiny Houses), Shusaku Arakawa ve Madeleine Gins tarafından tasarlanmıştır. Bu benzersiz evler, oturanların işlemsel eğilimlerini ve önemli düzenleme yeteneklerini açıkça belirtiyor. Tersine Çevrilebilir Kader evlerinde bildiklerimizden farklı olarak eğik yerler, yuvarlak duvarlar, garip lamba düğmeleri, tavanda bulunan elektrik prizleri var. Mutfaktaysa dolap yok.
insaat-noktasi-tokyoda-benzersiz-bir-bina

insaat-noktasi-tokyoda-benzersiz-bir-bina

insaat-noktasi-tokyoda-benzersiz-bir-bina
Arakawa ve Gins'in 1997 yılında yayımladığı "Ölmemeye karar verdik" isimli kitaplarında yazdıklarına göre; fiziksel olarak mücadeleci, dengesiz mekanlar, iç güdülerimizi uyandırarak daha iyi ve uzun bir yaşam sağlıyor.

Tersine Çevrilebilir Kader Evleri 9 daireden oluşuyor ve bu binadan kısa süreli ev kiralamak mümkün.

Yorumlar

  1. Blog yazılarımızı İnşaat Noktası web sitemizden de takip edebilirsiniz.
    http://www.insaatnoktasi.com/HABER/66928/BU-BINA-BILDIKLERINIZDEN-FARKLI.aspx

    YanıtlaSil

Yorum Gönder

Bumerang - Yazarkafe