Ana içeriğe atla

Birleşik Arap Emirlikleri'nin 2018'de Tamamlanacak En Önemli 6 Yapı ProjesiZenginlikleri ve şaşaası ile ünlü olan Birleşik Arap Emirlikleri’nde bu yıl tamamlanacak en önemli yapı projelerini araştırdık ve inşaat sektörü ile ilgilenenler için blogumuza taşıdık. İnovatif görüntüsü ve göz alıcı mimarileri ile farkını ortaya koyan yapı projelerine gelin birlikte göz atalım.

1. Dubai Çerçevesi
Bu proje, Yıldız Kapısı yakınında yer almaktadır ve proje tam bir çerçeve şeklinde tasarlanmıştır. Proje Emirliğin eşsiz özelliklerini gösteriyor. İki tarafın yüksekliği 150 metre, genişliği ise 93 metredir. Çerçeveden baktığınızda sizi Dubai'nin güzel bir görüntüsü karşılamaktadır.

2. Mohammed Bin Raşid Kütüphanesi
Birleşik Arap Emirlikleri'ndeki Muhammed Bin Raşid Kütüphanesi'nin yapımı, eğitim, kültür ve turizm için benzersiz bir projedir. En son teknoloji kullanılarak inşa edilen özel projelerden biridir. Aynı zamanda büyük bir elektronik kütüphanedir. İçerisinde kitaplar, gazeteler ve elektronik eşyalar yer almaktadır. Bunun yanı sıra kitapların, makale ve gazete yazılarının çoğunun içeriği de elektronik versiyonlara dönüştürülecektir.

3. Blue Waters Island
Blue Waters Island'da 10 konut, 164 satış mağazası, restoran, kafe ve eğlence tesisi, 2.400 araçlık otopark ve toplam 479 odalı 2 otel bulunuyor. Ayrıca adada bir feribot iskelesi, bir plaj kulübü, yollar ve bir yaya köprüsü vardır. İnşa edilen bu eşsiz yapı meydan okuma ve yenilik ruhunu temsil ediyor. Tamamlandığında da Dubai’nin en eğlenceli merkezlerinden biri olacak.

4. Abu Dabi Guggenheim Müzesi
30 bin metrekarelik alanda inşa edilen Guggenheim Müzesi, dünyadaki en büyük beş müzeden biri olacak. Proje Abu Dabi sahili karşısında, Saadiyat Adası'nda yer alacak. 2018 yılına kadar, ada kültürel bölgeye dönüştürülecek, çünkü proje Ulusal Müze, Klasik Sanatlar Müzesi ve çeşitli kültür merkezlerinin yanı sıra yerleşim alanlarını da içermektedir.

5. Aladdin Şehri
Aladdin Şehri, Dubai Koyu'nda yer almaktadır. Eski efsanelerden esinlenen bu göz alıcı yapı projesinde ticari ofisler ve 450 metrelik üç kuleli bir otel yükselmektedir.

6. Kana
Proje, Al Baraka Uluslararası Yatırım Şirketi ile Abu Dhabi Belediyesi ortaklığında geliştirilmiştir. Projede 5.000 metrekarelik bir akvaryum ve şehirdeki en büyük sinema yer alacak. Projede ayrıca aile eğlence merkezi, marina, kapalı ve açık spor alanları, restoranlar, piknik alanları yer alacak ve dört köprüye, piste ve bisiklet yollarına bağlanan bir yürüyüş yolu da yer alacak.


Yorumlar

  1. Adamlar petrol zengini tabi... Arap inşaat firmaları böyle projeler yapmayacak da kim yapacak?

    YanıtlaSil

Yorum Gönder

Bumerang - Yazarkafe